2010 m. rugsėjo 6 d., pirmadienis

Neriame frivolite drugelius

Jau prieš kurį laiką nufotografavau visą darbo procesą, bet tik dabar prisėdau aprašyti.
Jeigu labai įdomu pabandyti nerti, galima pradžioj tai daryti ir su ilgesne siuvimo arba siuvinėjimo adata. Ji turi būti vienodo storio, nestorėjanti. Aš, pavyzdžiui, kol neturėjau labai plonos frivolite adatos, nėriau adata, skirta karoliukams siuvinėti.
Pradedu nerti nuo didesnio sparnelio, t.y. nuo didesnio žiedo. Į adatą įveriu siūlą. Nuo siūlo galo iki adatos siūlo ilgis maždaug 20 cm. Nuo adatos link kamuoliuko maždaug už 40 cm, siūlą (einantį nuo kamuolio) prispaudžiu prie adatos. Darau pirmą frivolite mazgo dalį. Siūlą nuo kamuolio apmetu apie kairės rankos smilių iš priekio. Adata iš kairės į dešinį užkabinu priekinį siūlą ir ištraukiu smilių. Ant adatos padariau pusę mazgo. Darau antrą frivolite mazgo dalį. Siūlą nuo kamuolio apmetu apie kairės rankos smilių iš nugaros. Adata iš kairės į dešinį užkabinu nugarinį siūlą ir ištraukiu smilių. Štai dvigubas mazgas. Kaip rašiau anksčiau, jis skaičiuojamas kaip vienas. Neriu iš viso 10 tokių mazgų. Darau akutę. Jai tiesiog vienuoliktą mazgą rišu kiek toliau - už kokių 0,5-1 cm. Vienuoliktą mazgą pritraukiu prie dešimto.Gavosi akutė. Dabar neriu dar mazgą, darau akutę, dar 2 mazgai, akutė ir užbaigiu 10 mazgų. Ištraukiu adatą su siūlu. Tik būtinai palieku siūlo kilpą galę, t.y. neištraukiu viso siūlo iki galo. Į siūlo kilpą kišu adatą ir užtraukiu siūlą iki galo. Štai ir pirmas sparnelis. Kad jis nesiardytų, siūlus surišu paprastu mazgu. Pridedu jau nunertą sparnelį prie adatos ir kuo stipriau, kuo aržiau pirmo sparnelio, rišu pirmą mazgą. Dabar darau mažą sparnelį. Rišu iš viso 5 mazgus, darau akutę ir rišu dar 5 mazgus. Žiedą užbaigiu, kaip ir pirmą. Trečią žiedą neriu taip pat, kaip ir antrą. Tada neriu paskutinį žiedą, kaip ir pirmą. Po kiekvieno žiedo būtinai užtvirtinimui siūlus surišu paprastu mazgu. Kad sparneliai gražiai gultų vienas prie kito, adata užkabinu pirmą žiedą ir siūlus surišu paprastu mazgu. Nukerpu siūlą nuo kamuolio, paliuku bent 10 cm ilgio siūlo galą. Kad drugelio antenos būtų dailios, sudedu 2 siūlus kartu ir surišu juos mazgu štai šitaip. Mazgą pritraukiu kuo arčiau drugelio. Gaunu tokį drugelį (kairėje). O nerdama siuvimo siūlu ploniausia adata, gaunasi mažesnis (dešinėje). O štai dar paprastesnis drugelis. Maži sparneliai tokie, kaip ir pirmojo, o didesnius nėriau taip: 8 mazgai, akutė, 8 mazgai.

5 komentarai:

 1. Vz,pasipyle naudingos pamokeles,tik spek mokytis :) Saunuole. Labai aiskiai,informatyviai ir prieinamai

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na, tikiuosi, kad ir pasimokysi :)Tikrai nesudėtinga, bet jau pritaikyti rastum kur :) Ir labai smagiai dirbasi :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Begalo aciu aciu Tau uz tokia puike pamokele ;) jau sedejau, idemei ziurejau i nuotraukas ir narpliojau :) jau kazkas panasaus gaunasi, bet dar reikia praktikuotis :) bet labai smagus rezultatas gaunasi ;) aciu dar karta :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sypsenki, į sveikatą. Smagu, kad nors vienam žmogui padėjau :)

  AtsakytiPanaikinti